U Skoplju je održano Međunarodno takmičenje u plesu “Macedonia Open 2022 – Dance Masters”. Pored mnogobrojnih plesača iz drugih zemalja, našle su se i nišlijke, članice Duende Tima, koji je od nedavno postao deo najtrofejnijeg i najstarijeg kluba u Nišu – “Swing”.

“Pod vođstvom trenera i koreografa, Ksenije Lojpur, osvojile su 25 zlatnih medalja i 2 bronzane”.

Duende Team – formacija – Standardni plesovi – 1.mesto

Duende Team – formacija – Latino plesovi – 1. mesto

Posebno se ističu uspesti solistkinja i to: Jovane Novaković koja je zauzela prvo mesto u kategoriji dece, dok su Nina Tošić i Danka Đorđević zauzele treće.

U Juniorskim kategorijama, ističe se Veronika Stojković u kategoriji 3 plesa, koja je zauzela 5.mesto u finalu. Takođe i Darja Stevović u jakoj kategoriji pet plesova, zauzevši 13.mesto. Nađa Milićević je u jakoj Juniorskoj konkurenciji 5 plesova, zauzela – 14.mesto i Jana Mitić je prolaskom u polufinale zauzela 12.mesto u istoj konkurenciji.